jogging anlamı jogging nedir jogging ne demekjogging nedir, jogging ne demek ve jogging anlamı


1. bakınız doğa yürüyüşü

JOGGİNG

Jogging, rahat adımlarla koşmaya dayalı spor. Özellikle 1960′lardan sonra ABD’de yaygınlaşmıştır. Jogging yapan insan, dakikada 10-13 kalori harcamaktadır (tenis oynayan bir kişi ise dakikada 7-9 kalori harcar).

Bu sporun yaygınlaşmasında, Oregon Üniversitesi atletizm antrenörü Bill Bowermann ile W. E. Harris adlı kalp uzmanının birlikte yazdığı Jogging (1967) adlı kitabın büyük rolü oldu. Aslında jogging Yeni Zelanda’da, atletizm takımının Olimpiyat Oyunları’na hazırlayan Dr. Lydiard’ın, artık yarışmalara katılmayan eski Olimpiyat koşucularına, kondisyonlarını korumaları için bu tür bir koşu yöntemini önermesiyle doğmuştu. Bowerman da bu tarz koşuyu ilk kez orada görüp etkilendi.

jogging eş anlamı

eklenecek..


joggingile ilgili veriler
, rahat adımlarla koşmaya dayalı spor. Özellikle 1960'lardan sonra ABD 'de yaygınlaşmıştır. yapan insan, dakikada 10-13 kalori harcamaktadır (tenis … intel için çalışan, yakın arkadaşlarımın teyzesi particia teyze ekşi sözlük beta kullanarak 4543,23 euro'luk bir çek aldı … jogging hakkında yalan … Jogging Nedir, jogging nasıl yapılır Kimileri yürüyüş yapmanın adını biraz daha kulağa hoş geliyor diye ‘jogging’ koydu. Kimileri jogging ile … Egzersiz kanalına yeni konu eklendiğinde sizi haberdar edelim mi? E-posta aboneliği için tıklayın Egzersiz kanalına yeni konu eklendiğinde sizi haberdar edelim mi? E-posta aboneliği için tıklayın Jogging nedir? Jogging ile ilgili çeşitli dillerdeki karşılıkları ve Jogging kelimesinin sözlükteki anlamı ve tanımı jogging nedir? jogging ne demek? jogging anlamı nedir? jogging sözlükteki tanımı nedir?